نگهداری از سالمند
ثبت سفارش
در چه شرایطی مراقبت و نگهداری از سالمند در منزل انجام می شود؟

اغلب سالمندان به دلیل کاهش توانایی‌های حرکتی نمی‌توانند به تنهایی از خود مراقبت و نگهداری کنند. به همین دلیل نیاز به یک مراقب و پرستار دارند. هومکا با مجرب ترین پرستاران آماده ارائه خدمات به سالمندان عزیز است. برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره رایگان میتوانید با کارشناسان مجموعه هوم کا تماس بگیرید.

نگهداری از سالمند

مراقبت و نگهداری از سالمند در سال‌های اخیر زمینه جدیدی از مراقبت‌های بهداشتی در ایران است. متاسفانه اغلب افراد در مورد نیازهای بهداشتی و چگونگی پاسخ به نیاز سالمندان اطلاعات کافی ندارند. با افزایش سن، برخی تغییرات طبیعی مانند کم شدن توانایی‌ها رخ می‌دهد. این تغییرات بیماری نیستند و در واقع روند طبیعی زندگی انسان هستند. این یک واقعیت است که سالمندی با نوعی ترس از مرگ همراه است. در صورتی که مراقبت و نگهداری از سالمند در شرایط مناسبی صورت نگیرد میزان نگرانی آن‌ها به طور چشم گیری افزایش پیدا می‌کند. حفظ سلامتی سالمندان یکی از وظایف مهم اعضای خانواده است. از آن جایی که خود سالمند برای تطابق با تغییرات زیست شناختی نیاز به زمان دارد، باید تا حد امکان از ایجاد تغییرات عمده مانند تغییر محل زندگی سالمند اجتناب کرد. سالمندان بیشترین احساس آرامش را در خانه خود دارند. از این رو بهتر است مراقبت و نگهداری از سالمند در منزل انجام شود. اما گاهی اوقات به دلیل مشغله‌های اعضای خانواده امکان مراقبت از سالمند در منزل به صورت 24 ساعته فراهم نیست. در این صورت خانواده‌ها می‌توانند برای نگهداری سالمند در منزل از خدمات پرستاری و مراقبتی سالمند بهره مند شوند. 


در چه شرایطی مراقبت و نگهداری از سالمند در منزل انجام می شود؟

اغلب سالمندان به دلیل کاهش توانایی‌های حرکتی نمی‌توانند به تنهایی از خود مراقبت و نگهداری کنند. به همین دلیل نیاز به یک مراقب و پرستار دارند. از آن جایی که سالمندان در خانه خود احساس امنیت بیشتری می‌کنند تمایل به ترک خانه خود ندارند. اما ممکن است مراقبت و نگهداری از سالمند در منزل برای همه خانواده‌ها امکان پذیر نباشد. به همین دلیل یکی از بهترین گزینه‌های پیش رو برای این افراد استخدام پرستار سالمند است. البته در شرایطی که سالمند نیاز به مراقبت‌های خاص پزشکی داشته باشد ممکن است نگهداری از سالمند در منزل امکان پذیر نباشد. 

نگهداری از سالمند در منزل

 

 هزینه نگهداری از سالمند در منزل چقدر است؟

هزینه پرستار سالمند با توجه به وظایف سالمند و وضعیت جسمانی سالمند می‌تواند متفاوت باشد. اصلی‌ترین وظایف پرستار سالمند عبارتند از:

✔ مراقبت و نگهداری از سالمند در ساعات توافق شده

✔ پیگیری وضعیت سلامتی سالمند و دادن داروها طبق دستور پزشک

✔ رسیدگی به امور بهداشتی سالمند مانند استحمام

✔ هم صحبتی و ایجاد ارتباط عاطفی با سالمند

✔ دادن غذا به سالمند 

✔ در صورت نیاز همراهی سالمند برای پیاده در بیرون از منزل

البته درصورتی که سالمند دارای بیماری‌هایی مانند آلزایمر و بی اختیاری ادرار باشد وظایف دیگری به این لیست اضافه می‌شود. مهم‌ترین فاکتور تاثیر گذار در هزینه پرستار سالمند ساعات حضور و شرح وظایف او است. به عنوان مثال پرستاری از سالمندی که قادر به انجام کارهای روزانه خود است و تنها نیاز به یک مراقب دارد بسیار کمتر از هزینه پرستاری از یک سالمند بستری است. 


 خدمات نگهداری سالمند در منزل در هوم کا چگونه ارائه می شود؟

مراقبت و نگهداری از سالمند یکی از مشغولیت‌های ذهنی اغلب خانواده‌ها است. مجموعه هوم کا جهت آرامش خاطر مشتریان اقدام به ارائه خدمات نگهداری سالمند در منزل با کادری مجرب و دوره دیده کرده است. اصلی‌ترین خدمات هوم کا که به سالمندان ارائه می‌شود عبارتند از:

✔ مراقبت سالمند (روزانه، شبانه روزی و شبانه)

✔ امور درمانی سالمند در منزل شامل پرستاری، بهیاری و توانبخشی و امور پزشکی

✔ همراه سالمند 

مجموعه هوم کا جهت ارائه خدمات تخصصی مطابق با نیازهای سالمند و اطمینان از این که تمام نیازهای سالمند رفع خواهد شد از طریق مصاحبه و حتی حضور در منزل فرد سالمند اقدام به جمع آوری اطلاعات می‌کند. مهم‌ترین سوالاتی که مشاوران هوم کا از مشتریان خود می‌پرسند شامل موارد زیر است:

✔ سوابق پزشکی فرد سالمند 

✔ جزئیات فعالیت سالمند در طول روز

✔ مراقبت شخصی از سالمند شامل چه مواردی خواهد بود؟

✔ مشکلات بهداشتی سالمند

پس از تحلیل و بررسی اطلاعات به دست آمده مجموعه هوم کا اقدام به اعزام پرستار به منزل متناسب با شرایط سالمند می‌کند. یکی از مهم‌ترین اهداف این مجموعه ارائه خدمات نگهداری سالمند در منزل با بالاترین کیفیت ممکن است. تمام پرستاران این مجموعه افرادی هستند که دوره های آموزشی لازم را گذرانده‌اند و دانش لازم درباره نگهداری و مراقبت از سالمند را به دست آورده‌اند.

نگهداری از سالمند در منزل


مراقبت از سالمند در منزل چه مزایایی را ایجاد می کند؟

اغلب سالمندان علاقه‌ای به ترک منزل خود ندارند و دوست دارند تا دوران سالمندی خود را در خانه خود سپری کنند. طبق مطالعات انجام شده نگهداری و مراقبت از سالمندان در منزل می‌تواند سبب بهبود شرایط جسمی و روحی آن‌ها شود. از طرف دیگر از دست دادن حس استقلال در اغلب موارد تاثیرات بسیار منفی در سلامت روانی افراد سالمند دارد. بنابراین مراقبت و نگهداری از سالمند در منزل سبب تقویت حس استقلال آن‌ها می‌شود.
همچنین در سال‌های اخیر هزینه‌های نگهداری از افراد سالمند در مراکز درمانی و خانه سالمندان به شدت افزایش پیدا کرده است. در حالی که استخدام پرستار سالمند برای مراقبت و نگهداری از سالمند در منزل از نظر اقتصادی مقرون به صرفه است. برخورداری از مراقبت اختصاصی یکی دیگر از مزایای مراقبت از سالمند در منزل است. چرا که پرستار وظیفه نگهداری از یک سالمند را برعهده دارد و به همین خاطر می‌تواند زمان بیشتری را برای رفع نیازهای سالمند اختصاص دهد. 
یکی از مهم ترین نیازهای افراد سالمند برقراری ارتباط با آشنایان و اعضای خانواده است. در صورتی که متاسفانه در خانه سالمندان روابط آن‌ها محدود می‌شود. مراقبت و نگهداری از سالمند در منزل امکان رفت و آمد با نزدیکان و خویشان را برای آن‌ها فراهم می‌کند. حفظ روابط بیشترین تاثیر را در بهداشت روان سالمند دارد. نباید فراموش کرد که در آموزه‌های دینی ما نیز یکی از نکاتی که به آن توصیه شده است صله رحم با سالمندان است. نگهداری و مراقبت از سالمندان در منزل از قطع ارتباط سالمندان با سایر اعضای خانواده جلوگیری خواهد کرد. این تعاملات اجتماعی یکی از مهم‌ترین فاکتورهای اثرگذار در نشاط سالمندی است. 


 چرا نیاز به مراقبت از پیرمرد و پیرزن بیشتر شده است؟

از آن جایی که میانگین عمر مفید انسان در سال‌های اخیر افزایش پیدا کرده است، تعداد افراد بیشتری پیری را تجربه می‌کنند. بعلاوه جمعیت کشور ما رو به سالمندی است و سالمندان به مرور درصد بیشتری از جامعه را تشکیل می‌دهند.
مراقبت از افراد سالمند برای اغلب خانواده‌ها به دلیل مشغله‌های زندگی شهر نشینی کار سختی است. از این رو در سال‌های اخیر افرادی زیادی به دنبال دریافت خدمات پرستاری و مراقبت از سالمندان هستند. این خدمات با توجه به شرایط جسمی و روحی فرد سالمند می‌تواند متفاوت باشد. شما می‌توانید برای دریافت مشاوره‌های رایگان مربوط به مراقبت از سالمندان در منزل با مجموعه هوم کا تماس بگیرید. 

 

مراقبت از سالمند در منزل در چه شرایطی حیاتی خواهد شد؟

انسان در اثر گذشت زمان قوای روانی و جسمی خود را از دست می‌دهد و وارد دوران سالمندی می‌شود. هر چند در ایران تعریف درستی از سن سالمندی وجود ندارد اما در حالت کلی 60 سالگی را می‌توان آغاز سن سالمندی معرفی کرد. نیازهای سالمندان با توجه به شرایط جسمی و روحی آن‌ها با یکدیگر متفاوت است. سالمندان را می‌توان به دو گروه تقسیم کرد. سالمندانی که توانایی انجام کارهای روزانه خود را دارند و گروم دوم سالمندانی که برای انجام کارهای شخصی خود نیاز به کمک دارند. مراقبت از سالمندان گروه دوم در منزل به مرور و با افزایش سن بسیار حیاتی است. یکی از بهترین روش‌ها برای مراقبت از سالمند در منزل استخدام پرستار سالمند است. 

نگهداری از سالمند در منزل
 
 

جمع بندی ...
بیشتر افراد، سالمندی را به همراه مشکلات جسمی و بیماری‌ها تجربه می‌کنند. این افراد نیاز به مراقبت‌های خاص و توجه بیشتر دارند که ممکن است برای اعضای خانواده ممکن نباشد. با توجه به این که مراقبت از سالمند در منزل دارای مزایای زیادی است بهترین گزینه برای نگهداری از سالمند استخدام پرستار سالمند است. مجموعه هوم کا ارائه دهنده خدمات سلامت و مراقبت از سالمند در منزل با بکارگیری نیروهای مجرب آماده مراقبت از افراد سالمند در بهترین شرایط است. برای دریافت مشاوره رایگان و اطلاعات بیشتر می‌توانید سفارش خود را ثبت کنید یا با ما تماس بگیرید.
 

نظرات

شما هم می‌توانید درمورد این خدمت نظر دهید.

برای ثبت نظر کافیست ابتدا وارد حساب کاربری خود شوید.

افزودن نظر


سوالات متداول

قیمت خدمات مراقبت و پرستاری در هوم کا چگونه تعیین می شود؟
کارشناسان هوم کا پس از دریافت نیازهای دقیق متقاضی بر اساس تعرفه های موجود، بازه قیمتی و پیشنهادات خود را به مشتری اعلام می کنند. این بازه قیمتی بسته به نیازهای مشتری متغیر است و لازم است تا کارشناسان به طور دقیق نیازهای متقاضی و شرایط سالمند، کودک و یا بیمار را بدانند. بدین منظور متقاضیان می توانند از مشاوره رایگان کارشناسان هوم کا استفاده کنند.
هوم کا چگونه افراد متخصص در مراقبت و پرستاری را جذب می کند؟